خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک

سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانکSIP Trunk مخابرات چیست؟

سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک (SIP Trunk) که صرفاً به مشترکین حقوقی (دارای روزنامۀ رسمی، شناسۀ ملی، و کد اقتصادی) واگذار می گردد، با استفاده از بستر دیتای مخابرات جایگزین سرویس های خطوط تلفن 5 رقمی PRI (یا E1) شده است.
خط تلفن 5 رقمی به صورت زوج سیم مسی با ظرفیت حداقل 30 کانال در محل مشترکین تحویل می گردد و هر کانال را میتوان معادل یک خط تلفن شهری در نظر گرفت، با این تفاوت که همۀ این خطوط دارای یک سر شماره می باشند.
هر زوج سیم قابلیت ارائۀ تا 60 کانال (60 تماس همزمان با شمارۀ پنج رقمی مشترک بدون اشغالی) را دارد و شرکت مخابرات سرویس سیپ ترانک را با توجه به امکانات مرکز مخابراتی پوشش دهندۀ محل بهره برداری متقاضیان با ظرفیت حداکثر 240 کانال بر روی 4 زوج سیم مسی ارائه می نماید.
مزایای استفاده از سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک
• امکان استفاده از 30 کانال مکالمه بر روی یک زوج سیم و یک سر شماره.
• قابلیت جابجای خط تلفن 5 رقمی در سراسر استان تهران بدون تغییر شماره تلفن.
• قابلیت پیاده سازی بر روی سیستم های سانترال قدیمی(TDA,TDE,824) .
• قابلیت ارتباط به سایر نرم افزار های دیگر مانند نرم افزار اتوماسیون، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM و..
• امکان پیاده سازی بر روی سرور های ویپ و امکان پاسخگویی تماس ها بر روی گوشی های موبایل و لپ تاپ بصورت نرم افزاری.
از آنجا که سرویس خط 5 رقمی سیپ ترانک از فن آوری ویپ (VoIP) یا انتقال صوت بر بستر پروتکل IP استفاده می نماید (سیم های این سرویس مانند سیم های خط تلفن معمولی دارای بوق نمی باشند و در عمل یک سرویس دیتا محسوب میشود) و برای بهره برداری از آن می بایست همانند سایر ارتباطات دیتا از قبیل اینترنت ADSL خانگی زوج سیم (یا زوج سیم های) مربوطه در محل مشترک ابتدا به یک مودم متصل گردند (این مودم ها با مودم های اینترنت ADSL خانگی تفاوت دارند) و سپس خروجی مودم به تجهیزات تلفنی داخل مشترک متصل گردد.
تجهیزات تلفنی سمت مشترک می بایست قابلیت پشتیبانی و کارکرد با فن آوری VoIP و ترانک مخابراتی سیپ را داشته باشند. با توجه به تنوع راهکارها و تجهیزات پشتیبانی کنندۀ سیپ ترانک و ویپ و همچنین شرایط متفاوت متقاضیان این سرویس از لحاط نوع کاربرد، اندازۀ سازمان، نیاز به نوع و نحوۀ برقراری تماس ها، تجهیزات تلفنی موجود و میزان همخوانی آن با سیستم جدید و غیره امکان انتخاب های زیادی در مقابل متقاضیان قرار می دهد.
به همین دلیل استفاده از مشاورۀ کارشناسان و پیمانکاران خبره در حوزه های فن آوری ارتباطات دیتا و مخابرات پیش از ارائۀ درخواست سرویس تلفن 5 رقمی سیپ ترانکبه متقاضیان این سرویس قویاً پیشنهاد می گردد تا بتوانند با آگاهی لازم در خصوص انتخاب مناسبترین راهکار و تجهیزات مربوطه از نظر کارآیی، توجیه اقتصادی، و امکانات توسعه های آینده انتخابی درست در این زمینه داشته و از صرف هزینه های بی دلیل اجتناب نمایند.
مجموعه رایان ارتباط با استفاده از کارشناسان و متخصصان حرفه ای حوزه شبکه و مخابرات آماده ارائه خدمات مشاوره، ارائه طرح های پیشنهادی مناسب و بهینه بر اساس نیاز و امکانات موجود هر مشترک، پیاده سازی انواع روش های راه اندازی سرویس خط تلفن 5 رقمی سیپ ترانک و پشتیبانی و نگهداری سرویس سیپ ترانک می باشد.
خدمات ارتباط نوین سیستم
مشاوره تلفنی و جلسه مشاوره حضوری رایگان
طراحی، نصب و راه اندازی تلفن 5 رقمی سیپ ترانک (sip trunk)
1- روی انواع سانترال پاناسونیک از جمله TDA و TDE و حتی مدلهای 8/24 و 6/16 بدون نیاز به تعویض سانترال موجود با کمترین هزینه ممکن
2- روی روتر های سیسکو سری 2800 از جمله :
cisco 2811
3-به صورت نرم افزاری روی انواع سرور و حتی کامپیوتر معمولی با امکانات صف انتظار، منشی گویا و … با الستیکس
مشاوره تلفنی و جلسه مشاوره حضوری رایگان